Akcja charytatywna KGW

Koło Gospodyń Wiejskich z Majdanu Starego i Majdanu Nowego  wzięły udział w III Biłgorajskim Festiwalu Smaków. KGW z Gminy Księżpol włączyły się tym samym w akcję charytatywną na rzecz Jasia Sprysaka. III Biłgorajski Festiwal Smaków odbył się w niedzielę, 15 września na placu przy Biłgorajskim Centrum Kultury.

Wydarzenie miało charakter charytatywnej imprezy, połączonej z kiermaszem produktów regionalnych. Dochód z licytacji i sprzedaży był przeznaczony na pokrycie kosztów operacji i rehabilitację Jasia Sprysaka, który wszedł w żar po ognisku i został poważnie poparzony. Poparzenia objęły 20 procent jego ciała – obie nóżki i rączki. Chłopczyk spędził 13 dni na oddziale intensywnej terapii, po tym czasie potrzebuje ciągłej rehabilitacji. W niedalekiej przyszłości Jaś zostanie poddany operacji prostowania paluszków, z czego koszt jednej dłoni wynosi 15 tysięcy złotych, dlatego pomoc rodzinie Jasia jest bardzo potrzebna.

Kobiety z Majdanu przygotowały stoisko z tradycyjnymi potrawami. Były to domowe ciasta i ciasteczka,placki pieczone na blasze z masłem czosnkowym, racuchy, pasztety, przetwory i chleb ze smalcem. Stoisko było bardzo ładnie przygotowane i cieszyło się sporym zainteresowaniem gości Festiwalu.