Film promocyjny

 

W połowie grudnia telewidzowie będą mogli się przekonać, że gmina Księżpol jest atrakcyjna pod względem turystycznym, a tutejszy samorząd dba o zachowanie dziedzictwa przyrodniczego oraz o ekologię. Jedną z największych inwestycji w tym zakresie jest budowa sieci kanalizacyjnej w miejscowościach: Cegielnia-Markowicze, Gliny, Króle, Markowicze oraz rozbudowa oczyszczalni ścieków w Księżpolu.

– Inwestycja ta realizowana jest w ramach programu współpracy transgranicznej PL-BY-UA. Dzięki temu, że duża część gminy zostanie skanalizowana, a ścieki lepiej oczyszczone, rzeka Tanew, która przecina naszą gminę, będzie bardziej czysta i atrakcyjna dla turystów –precyzuje Jarosław Piskorski, wójt gminy Księżpol.

W filmie promującym walory gminy Księżpol pokazane będą obiekty sportowe oraz oświatowe, dziedzictwo naturalne, tj. lasy, rzeka Tanew. Nie zabraknie także lokalnej kuchni oraz jej specjałów – kulaszy, krężałek, kiszonych grzybków, piroga gryczanego i placków na sodzie.

Niektóre ujęcia ukażą różne formy aktywności sportowej, które z powodzeniem turyści  będą mogli uprawiać w tej gminie, np. jazdę na rowerach lub spacery piesze czy nordic walking.

Premiera „Turystycznej Jazdy” z Księżpola odbędzie się 10 grudnia na antenie TVP Kraków, natomiast 12 grudnia o godz.7.30 na antenie TVP 3. Odcinek ten będzie można również obejrzeć w TVP Polonia oraz w Internecie.