Kolędowanie w Zaniach

W niedzielę, 29 stycznia 2023 r., w świetlicy wiejskiej w Zaniach miał miejsce coroczny koncert kolęd i pastorałek pod nazwą „Hej kolęda, kolęda”, organizatorami którego był Wójt Gminy Księżpol, Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu i Koło Gospodyń Wiejskich w Zaniach.
Na wstępie zebranych gości powitał Jarosław Piskorski, wójt gminy Księżpol, który dziękował wszystkim zespołom, Kołom Gospodyń Wiejskich i mieszkańcom gminy za obecność. Okres świąt Bożego narodzenia, to szczególny czas, dlatego chcemy przeżywać go razem.
Następnie na scenie zaprezentowały się gminne zespoły i chóry. Na początku wystąpiły dzieci z grup wokalnych działających przy GOK w Księżpolu – „Gwiazdeczki”, „Demolki” i „Rozgadane”. Piękną kolędę zaśpiewała także Zofia Wróblewska z Księżpola. Z wiązanką kolęd i pastorałek wystąpił zespół „Hajen”, zespół „Od-Nowa” z Rogali, „Piano” z Korchowa”, „Za horyzontem” z Zawadki, zespół ludowy z Majdanu Nowego, zespół „Harfa” z Rakówki, zespół „Majdanianki” z Majdanu Starego, chór męski „Klucz” z majdanu Starego, zespół „Konwalia” z Księżpola, zespół „Przystań” i „Trio bez nazwy”.
Po części koncertowej panie z nowo powstałego Koła Gospodyń Wiejskich w Zaniach zaprosiły wszystkich zebranych na poczęstunek tradycyjnymi smakołykami – kapustą z grochem i grzybami okraszoną olejem lnianym, racuchami drożdżowymi i na sodzie, krupiakiami i słodkimi pieczonymi zawijańcami.
Na koniec przyszedł czas na wspólną zabawę.