Nowe siłownie zewnętrzne w Gminie Księżpol

W gminie Księżpol powstało pięć nowych siłowni zewnętrznych. To efekt programu rządowego „Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA)”.

„Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA)” to nowy program rządowy, w ramach którego gminy, stowarzyszenia i spółdzielnie mieszkaniowe mogą utworzyć ponad 2700 stref aktywności.

Także na terenie gminy Księżpol powstało pięć nowych siłowni zewnętrznych, a część pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z budżetu państwa. Urządzenia do ćwiczeń zostały zamontowane przy szkołach w Księżpolu i Majdanie Starym, obok remizy OSP w Korchowie Pierwszym, w Rogalach i Starym Lipowcu.

W każdej Otwartej Strefie Aktywności jest sześć urządzeń do ćwiczeń (wioślarz, wahadło, prasa nożna, urządzenie do wyciskania, orbitek i biegacz), są ławeczki, stoliki do gry w szachy i chińczyka, zamontowane są także kosze na śmieci.

Koszt budowy siłowni zewnętrznych wyniósł 237 110 zł, z czego dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA)” to 90 293 zł.

Gmina Księżpol w 2019 roku pozyskała także dofinansowanie na budowę kolejnych Otwartych Stref Aktywności. Będą to siłownie w Księżpolu, Korchowie Drugim, Płusach i Rakówce.