Osobistości pogranicza – konkurs

Obszar objęty Programem PBU – pogranicze Polski, Białorusi i Ukrainy, ma długą i wyjątkową wspólną historię naznaczoną wieloma zwrotami akcji. Pochodzi stąd wiele wybitnych osobistości, które wywarły silny wpływ na sprawy regionalne i narodowe, i przeszły do historii. Niektóre z nich, jak Tadeusz Rejtan, Napoleon Orda, Ignacy Łukasiewicz, stali się również inspiracją dla projektów finansowanych w ramach Programu.

Zapraszamy młodzież z obszaru objętego Programem do udziału w Konkursie „Osobistości pogranicza”. Ideą konkursu jest napisanie o wyjątkowej postaci z obszaru objętego Programem, która połączyła nasze narody, wniosła wkład w historię i kulturę lub posiadała znaczący wpływ na obszar Programu, poprzez swoje życie bądź prowadzoną działalność.

Najciekawsze prace, prezentujące oryginalne podejście, będą miały największe szanse na wygraną w Konkursie. Prosimy o nie wysyłanie kopii biografii tych „Osobistości” znalezionych w Internecie. Takie prace nie będą traktowane jako „ciekawe podejście do danego zadania”, co jest jednym z głównych kryteriów oceny. Bądź kreatywny, znajdź interesujące aspekty z życia i działalności „Osobistości pogranicza”. Byli to artyści, wojownicy, politycy, wynalazcy, ale także zwykli ludzie. Mieli marzenia, rodziny. Doświadczali niepowodzeń, chwil słabości i strat. Jeśli będziesz przygotowywać swoją pracę w oparciu o na publikacje innych osób (książki, artykuły, opisy itp.), prosimy o podanie źródła tych informacji (autor i tytuł publikacji). Jest to konieczne, aby uniknąć zarzutów o nielegalne wykorzystanie publikacji innych autorów.

Jak wziąć udział w konkursie? – szczegóły dostępne na stronie http://pbu2020.eu/pl/competitions/26