Oświadczenie o wystąpieniu strat

Urząd Gminy Księżpol informuje, że w związku z wystąpieniem na terenie województwa lubelskiego niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, w szczególności utrzymujących się wysokich temperatur powodujących uszkodzenia upraw rolnych, producenci rolni mogą składać oświadczenia o poniesionych stratach.

Oświadczenia należy składać w Urzędzie Gminy Księżpol do dnia 23 lipca 2026 roku.

Jednocześnie przypominamy, że dla danej powierzchni uprawy możliwe będzie ubieganie się wyłącznie o jedną z form pomocy uruchomionych w związku z wystąpieniem w bieżącym roku niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi. Wybór odpowiedniej formy wsparcia należy do producenta rolnego i powinien uwzględniać zjawisko, które spowodowało największe straty na danej powierzchni.

Wzór oświadczenia dostępny jest w siedzibie Urzędzie Gminy Księżpol, pokój nr 10 oraz w załączniku do niniejszej informacji.