Kolejne dofinansowanie dla gminy Księżpol z programu Sportowa Polska

Gmina Księżpol właśnie otrzymała decyzję o przyznaniu dofinansowania w wysokości prawie 1,7 mln zł z programu Sportowa Polska – edycja 2023 rok. W ramach zadania powstanie nowe boisko ze sztuczną trawą przy szkole podstawowej w Księżpolu.

Rozwija się infrastruktura sportowa i rekreacyjna w gminie Księżpol. Rok temu oddane do użytku zostało boisko ze sztuczną nawierzchnią w Majdanie Starym, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko lokalnych klubów sportowych, a nawet klubów pierwszoligowych, czy ekstraklasy, jak młodzieżowa drużyna Crakovii. Na tym boisku trenowali także piłkarze Chełmianki.

Kolejne boisko ze sztuczną trawą powstanie wkrótce przy szkole podstawowej w Księżpolu. Będzie to boisko o wymiarach 45×90 m i będzie ono częścią kompleksu sportowego przy szkole.

 

To kolejna dobra wiadomość dla samorządu i mieszkańców. Nie tak dawno przyznano dofinansowanie w wysokości ponad 500 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do budowy integracyjnych i ogólnodostępnych placów zabaw przy szkołach w Księżpolu i Majdanie Starym. Trwają także prace przy budowie ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego w Płusach z kortem tenisowym, alejkami dla pieszych, oświetleniem, tyrolką i pumptrackiem z asfaltu.