Konkurs „Wielkanocne smaki – kulinarne dziedzictwo gminy Księżpol”

24 marca 20224 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Księżpolu odbył się konkurs kulinarny dla KGW z gminy Księżpol „Wielkanocne smaki – kulinarne dziedzictwo gminy Księżpol”.
Udział w konkursie wzięło 14 KGW z gminy Księżpol. Potrawy konkursowe oceniało jury w składzie: Alicja Czarna, Ewelina Padiasek i Krystyna Łebko.
Wszystkie zgłoszone potrawy wielkanocne prezentowały się i smakowały bardzo dobrze, a komisja miała nie lada zadanie wyłonić trzy najlepsze potrawy. Pierwsze miejsce zdobyła wielkanocna kaczka KGW z Korchowa Pierwszego, drugie – wielkanocna babka z ajerkoniakiem KGW „Złote nitki” z Księżpola, a trzecie miejsce – pasztet z królika z konfiturą z żurawiny KGW „Za horyzontem” z Zawadki.
Wyróżnienia przyznano dla: KGW Budzyń za przystawki z jajek i sernik, KGW Korchów Pierwszy za jaja faszerowane, KGW Rakówka za babkę „wiszącą”, KGW Rogale za żurek na zakwasie, KGW Stary Lipowiec za żur staropolski i sernik puszysty, KGW Zanie za żurek wielkanocny w chlebie i KGW Zawadka za chrzanową zupę krem i sernik z pistacją.
Nagrody w konkursie ufundował Lubelski Bank Spółdzielczy i Wójt Gminy Księżpol.
Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy laureatom!