Plac zabaw, trybuny i nowe boisko w Księżpolu

Centrum Księżpola, a szczególnie teren przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Księżpolu, wygląda jak wielki plac budowy. Wszystko za sprawą kilku realizowanych tu inwestycji.

Trwają właśnie prace przy realizacji kilku ważnych inwestycji w Księżpolu. Przy boisku GKS „Relax” w Księżpolu powstają nowe trybuny dla publiczności. Wkrótce przy szkole podstawowej rozpocznie się także budowa nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. To będzie drugi taki obiekt w gminie Księżpol. Pierwsze boisko ze sztuczną murawą funkcjonuje w Majdanie Starym i cieszy się sporym zainteresowaniem klubów sportowych.

Rozpoczęła się również budowa nowego integracyjnego placu zabaw przy szkole. Istniejący plac zabaw będzie powiększony o nowe urządzenia, z których będą mogły korzystać także dzieci z niepełnosprawnościami. Budowa placu zabaw jest dofinansowana z funduszy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki realizacji projektu zostaną wybudowane w gminie Księżpol dwa nowe, integracyjne i ogólnodostępne place zabaw z właściwie dobranym i certyfikowanym wyposażeniem oraz układem przestrzennym zapewniającym dostępność dzieciom sprawnym jak i osobom ze szczególnymi potrzebami. Drugi integracyjny plac zabaw powstanie przy szkole podstawowej w Majdanie Starym.

Także plac przy Gminnym Ośrodku Kultury w Księżpolu wkrótce zmieni swoje oblicze. W opracowaniu jest projekt zagospodarowania terenu przy GOK-u. Mają tu powstać nowe alejki dla pieszych, ławki, oświetlenie i pawilon handlowy. Będą także nasadzenia roślin i elementy dekoracyjne.