Podziękowanie

Obraz Mikołaja Wołoszyna, ucznia Szkoły Podstawowej w Korchowie Pierwszym, trafił na aukcję charytatywną i stał się początkiem niezwykłej historii. 5 czerwca w siedzibie Urzędu Gminy wójt Jarosław Piskorski dziękował Mikołajowi i jego mamie za wzorową postawę.
Obrazek, który przedstawia kwiaty w wazonie, namalował 11-letni Mikołaj, uczeń Szkoły Podstawowej w Korchowie Pierwszym. Trafił on na aukcję charytatywną na rzecz cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe Maksia. Obrazek został wylicytowany przez grupę malarzy. Ośmioro znakomitych artystów wysyłało go sobie i na wspólnym płótnie domalowywało kolejne obrazy, z dedykacją dla Mikołaja. Tak powstało unikatowe dzieło sztuki.
Potem obraz trafił do zakładu ramiarskiego, gdzie został oprawiony w piękną, błękitną ramę. Następnie obraz-niespodzianka, wspólne dzieło wielu cudownych osób, trafił do Mikołaja, a w galerii www.TouchofArt.eu została limitowana seria 50 inkografik. Obrazy te znów trafiły na aukcję charytatywną przeznaczoną na leczenie Maksia.
5 czerwca Mikołaj wraz ze swoją mamą na zaproszenie wójta Jarosława Piskorskiego odwiedzili Urząd Gminy w Księżpolu. Spotkanie było okazją do wymiany refleksji i wrażeń na temat tej niezwykłej historii. Autor obrazka otrzymał list gratulacyjny, podziękowania i upominek.

„Bez tła”, Giclée na papierze, limitowana i certyfikowana edycja 50 szt. format 40×30 cm.

Touch of Art – Galeria Malarstwa Europejskiego

ul. Batorego 35/4 | 58-300 Wałbrzych

tel. kom. +48 600 700 628

tel/fax: +48 74 30 30 220

https://www.TouchofArt.eu | galeria@touchofart.eu