Sołectwa rywalizują w siatkówce

Sześć drużyn s z gminy Księżpol zgłosiło się do rywalizacji w Turnieju Piłki Siatkowej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Księżpol.

Reprezentacje sześciu sołectw (Rakówka, Korchów, Majdan Stary, Księżpol, Zynie i Króle) z gminy Księżpol biorą udział w pierwszym Turnieju Piłki Siatkowej Sołectw. Drużyny rywalizują o puchar Wójta Gminy Księżpol w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Księżpolu. Mecze eliminacyjne rozegrano 14 stycznia, natomiast 15 stycznia odbyły się finały.  Mecze są rozgrywane systemem „każdy z każdym”, a do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z grupy.
W turnieju zwyciężyła drużyna z Majdanu w składzie: Maria Wróbel, Rafał Gęborys, Arkadiusz Kusiak, Adam Żbikowski, Stanisław Pisklak, Krzysztof Kuceł, Marcin Zygmunt i Arkadiusz Micyk (kapitan). Drugie miejsce zajęły Zynie, a na trzecim stopniu podium stanęli siatkarze z Księżpola.
W zawodach mogą zagrać zespoły, złożone z mieszkańców danego sołectwa. Zgodnie z regulaminem w składzie może się znaleźć 1 osoba, która nie mieszka, ale pracuje w gminie Księżpol. Każda z drużyn może liczyć do 8 osób, a na boisku gra 6, w tym co najmniej 1 zawodniczka.

– To nasza nowa propozycja na aktywne spędzania wolnego czasu  –  mówi autor pomysłu, wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski. – Jeśli ta formuła się przyjmie, turnieje będą odbywać się cyklicznie – dodaje.