Świąteczna Wieczorynka w Księżpolu

17 grudnia 2023 roku w Księżpolu miało miejsce świąteczne spotkanie. W programie „Świątecznej Wieczorynki” była wizyta św. Mikołaja ze słodkościami, ognisko, świąteczna foto – ścianka, wspólne kolędowanie, animacje dla dzieci oraz poczęstunek.

Mieszkańcy gminy Księżpol oraz liczni goście mogli poczuć świąteczny klimat dzięki wydarzeniu zorganizowanemu przez Koło Gospodyń Wiejskich „Złote nitki” z Księżpola.

Podczas „Świątecznej Wieczorynki” panie z KGW zaprosiły wszystkich chętnych na spotkanie pełne bożonarodzeniowych atrakcji. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty świętego Mikołaja, który obdarowywał dzieci słodkościami i rozmawiał z ich rodzicami. Dla najmłodszych przygotowane zostały także różnorodne zabawy z „żywą maskotką”, które sprawiły im wiele radości.

Na terenie wydarzenia znalazło się również ognisko, przy którym można było się ogrzać i delektować smakołykami. Panie z KGW przygotowały pyszne kiełbaski, gorący bigos oraz domowe ciasta, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Aby rozgrzać się w chłodne zimowe dni, można było skosztować również zimowej herbaty i aromatycznego barszczyku.

Dodatkową atrakcją była świąteczna foto-ścianka, na której można było uwiecznić piękne chwile spędzone w gronie rodziny i przyjaciół. Niezapomniane wspólne kolędowanie sprawiło, że wszyscy poczuli jeszcze klimat i radość zbliżających się świąt.

Organizacja „Świątecznej Wieczorynki” była możliwa dzięki zaangażowaniu panów z KGW „Złote nitki” z Księżpola oraz wsparciu lokalnych sponsorów i instytucji, w tym samorządu gminy Księżpol. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy docenili inicjatywę KGW i możliwość spędzenia wspólnie czasu w atmosferze radości i magii Bożego Narodzenia.