Świąteczny turniej futsalu 2023

Drużyna z Majdanu Starego wygrała tegoroczny Świąteczny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Księżpol. W dwudniowych zawodach, które zakończyły się 17 grudnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym, rywalizowało 10 zespołów.
To już 15. Świąteczny Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Księżpol. Od początku jego organizatorem był nauczyciel wychowania fizycznego Krzysztof Łuszczak.
Turniej rozpoczął się 16 grudnia. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Do fazy pucharowej awansowały po dwie najlepsze ekipy, które walczyły o główne trofeum.
W finale zespół z Majdanu Starego zmierzył się z zespołem CSK Bliet i wygrał to spotkanie z wynikiem 2:1.
Trzy najlepsze ekipy odebrały z rąk wójta Jarosława Piskorskiego puchary. Zawodnicy drużyny z Majdanu Starego otrzymali także pamiątkowe medale. Oprócz klasyfikacji drużynowej organizatorzy przyznali również wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców został zdobywca 6 goli Janusz Birut reprezentujący drużynę z CSK Bliet, najlepszym bramkarzem okazał się Arkadiusz Kniaź z Majdanu Starego, tytuł najlepszego zawodnika przypadł Przemysławowi Blicharzowi z zespołu Gwiazdy, a nagrodę dla najambitniejszego zawodnika turnieju odebrał Daniel Młynarz (Gwiazdy). Przyznano także tytuł najbardziej wszechstronnego zawodnika dla Marcina Rymarza z Majdanu Starego.
Nagrodę specjalną za wspieranie sportu w Gminie Księżpol od organizatorów otrzymał Jarosław Piskorski.