Trwa budowa chodnika w Starym Lipowcu

W Starym Lipowcu trwa właśnie budowa pierwszego etapu chodnika o długości 270 m. Prace mają zakończyć się do końca kwietnia.

Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 2942L w miejscowości Stary Lipowiec, to wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. W ciągu ostatnich kilku lat wieś wypiękniała, zagospodarowano plac przy dawnej szkole podstawowej, powstała tu altanka integracyjna z kominkiem, a świetlica wiejska przeszła gruntowny remont i została doposażona.

W Starym Lipowcu, dzięki staraniom mieszkańców i samorządu, powstał pomnik pomordowanych oraz „kamień” upamiętniający mieszkańców ratujących ludność żydowską podczas okupacji niemieckiej. Na wjeździe do miejscowości zbudowano drewnianą wiatę, tzw. przystań rowerową.

Stary Lipowiec po raz pierwszy stał się także miejscem gminnych dożynek oraz uroczystości patriotycznych z asystą Wojska Polskiego, a towarzyszyły temu społeczne akcje włączające mieszkańców w prace porządkowe czy przygotowania.

Teraz spacer po wsi będzie bezpieczniejszy, gdyż w ciągu drogi powiatowej powstaje właśnie chodnik. Pas dla pieszych o długości 270 metrów będzie kosztować prawie 400 tys. zł i będzie wykonany zz betonu asfaltowego. W zakresie prac będą m.in. roboty przygotowawcze i ziemne, odwodnienie, roboty w zakresie układania chodnika i prace wykończeniowe.

Po zakończeniu pierwszego etapu budowy samorząd gminy Księżpol ma w planach budowę dalszej części chodnika. Realizacja tej inwestycji ma nastąpić już w przyszłym roku.