Trwa budowa kanalizacji w Majdanie Nowym i Majdanie Starym

Warunki pogodowe sprzyjają, więc prace w terenie przy realizacji projektu „Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Majdan Nowy i Majdan Stary” ruszyły wyjątkowo szybko. Samorząd gminy Księżpol przeznaczył na realizację zadania prawie 7 mln zł.

Prace rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku w terenie ruszyły jesienią, a zakończyć się mają w październiku 2024 roku. Kanalizacja powstanie w całej miejscowości Majdan Nowy i w części Majdanu Starego. Samorząd jeszcze w tym roku planuje rozpocząć dalszą część budowy kanalizacji w Majdanie Starym i ma na to przeznaczone 4 mln zł z funduszu Polski Ład. – Jest to drugi etap tej bardzo wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji. Pierwszy etap budowy sieci kanalizacyjnej został już zakończony, wtedy skanalizowane zostały miejscowości Markowicze, Cegielnia – Markowicze, Gliny i Stare Króle – mówi wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski. – Przed nami kolejny etap inwestycji, gdyż mamy już pozyskane środki na dalszą budowę kanalizacji w Majdanie Starym. W następnej kolejności planujemy inwestycje w Rogalach – dodaje.

Gmina Księżpol rozpoczęła przygotowywania do budowy sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Majdan Nowy i Majdan Stary w ubiegłym roku, kiedy sporządzono dokumentację projektową i ogłoszono przetarg na to zadanie. Najlepsza okazała się oferta firmy Usługowy Zakład WOD-KAN-GAZ z Przeworska, która zaproponowała cenę 6 539 073,60 zł brutto. Projekt przewiduje wykonanie sieci kanalizacyjnej w technologii grawitacyjnej oraz ciśnieniowej wraz z wbudowaniem przydomowych przepompowni cieków.