Turniej o Puchar Prezesa LZS Tanew Majdan Stary

Dnia 30 lipca 2023 r. na Stadionie leśnym w Majdanie Starym odbył się Turniej o Puchar Prezesa LZS Tanew Majdan Stary dla dzieci z rocznika 2012 i młodszych. O godzinie 15.00, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn.

Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn, ale z powodów nieznanych organizatorom dwie z nich nie dotarły na turniej. Zawody rozgrywane były w systemie „każdy z każdym” tak więc licznie zgromadzeni kibice mieli możliwość obejrzenia kilkunastu emocjonujących potyczek młodych zawodników.

Po rozegraniu wszystkich meczy podsumowano punkty. Klasyfikacja końcowa przedstawia się
następująco:
1. BKS Biłgoraj
2. GRYF Zamość
3. ALEKSANDRIA Aleksandrów
4. VICTORIA Łukowa
5. LZS TANEW Majdan Stary
6. RAKOVIA Rakówka

 

Na zakończenie turnieju dla wszystkich uczestników rozdano pamiątkowe dyplomy, a najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Wręczenia nagród dokonał Pan Stanisław Skwarek – Prezes LZS Tanew, Pan Jarosław Piskorski – Wójt Gminy Księżpol, Pan Ryszard Dziura – przedstawiciel Lubelskiego ZPN. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwało dwóch sędziów z OZPN w Zamościu: Pan Andrzej Swacha i Pan Leszek Śliwiński.

Organizatorzy turnieju zapewnili wszystkim uczestnikom napoje chłodzące, a na zakończenie imprezy kibice i zawodnicy spotkali się na słodkim poczęstunku. Dla zbilansowania utraconych kalorii podczas gry czy emocjonującego kibicowania, dla wszystkich chętnych była też kiełbaska z grilla i pizza.

Partnerem wydarzenia była Krajowa Grupa Spożywcza, właściciel marki Polski Cukier.