W Płusach powstaje park, a w Kucłach i Kulaszach – droga

Już niedługo w Płusach zostanie zagospodarowany plac przy drodze wojewódzkiej. Trwają intensywne prace przy budowie, a teren zmienia się z dnia na dzień.
W Płusach trwa budowa ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego na miarę XXI wieku. Dawny staw strażacki jest w trakcie przebudowy, na placu obok powstaje kort tenisowy, alejki dla pieszych z oświetleniem, tyrolka i pumptrack z asfaltu.
Plac zmienia się w oczach. Staw ma już uformowane brzegi, zagospodarowano już plac pod kort tenisowy, w trakcie budowy są alejki dla pieszych i pumptrack z asfaltu do jazdy na rolkach i plac zabaw. Będzie także tyrolka, oświetlenie i nowe nasadzenia. Plac, który wcześniej nie był użytkowany, będzie ogólnodostępny dla wszystkich. Zakończenie prac zaplanowano na koniec wakacji, a jego koszt to 1,5 mln zł.
Na ukończeniu jest także przebudowa drogi z Rakówki do Kulasz, w tym poszerzenie jezdni, budowa rowów i oświetlenia, Droga ta połączy oddalone od centrum gminy miejscowości – Nowy Lipowiec i Kulasze i jest bardzo ważną arterią drogową dla mieszkańców. Kluczowe było tu wybudowanie mostu na rzece Tanew, który umożliwił komunikację pomiędzy północną a południową częścią gminy. Mieszkańcy czekali na tę inwestycję wiele lat. Wartość całego zadania, to prawie 6 mln zł.