„Wieczorową porą… jak za dawnych lat”

9 grudnia 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Księżpolu miało miejsce Spotkanie muzyczno – literackie „Wieczorową porą… jak za dawnych lat”.

Tego dnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odtworzono klimat lat 20-tych i 30-tych. Uczestnicy przypomnieli piosenki śpiewane przez rodziców i przybliżyli sylwetki słynnych artystów z tamtych czasów. Było muzycznie, melodyjnie, nostalgicznie i z odrobiną nonszalancji.

Na scenie zaprezentowali się artyści: Tomasz Korba, Halina Szczur, Natalia Kyc, Janusz Szczur, Jolanta Kida, Maria Wróbel i Agnieszka Skubis, a oprawę muzyczną zapewnił zespół „Va Bank”. Ryszard Korniak wygłosił krótki wykład o życiu i twórczości Eugeniusza Bodo, a Feliks Kuna zaprezentował utwór „Stare Grodzisko w Sąsiadce”.

Częścią spotkania był konkurs na najlepszą stylizację. Zgłosiło sie sześć osób: Izabela Telekało z Klubu Seniora „Jabłoń” z Księżpola, Danuta Idzik z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Biłgoraju, Regina Kołodziej z Klubu Seniora „Ballada” w Majdanie Starym oraz młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Biłgoraju – Ewelina Pyda, Maciej Róg i Anna Ivankova. Oceniała stylizacje publiczność i za najlepszą uznano kreację Eweliny Pydy.

Nagrodę dla zwycięscy oraz symboliczne róże dla uczestników wręczył wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski.

Dziękujemy wszystkim artystom oraz uczestnikom konkursu za udział!

Sponsorem wydarzenia był Lubelski Bank Spółdzielczy.