Wyróżnienie za zasługi dla sportu dla wójta gminy Księżpol

23 lutego 2024 r. podczas Piłkarskiej Gali Zamojszczyzny w Hotelu Koronnym w Zamościu wyróżnienie za zasługi dla sportu oraz promocji i rozwoju infrastruktury piłki nożnej na Zamojszczyźnie otrzymał wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski. Wyróżnienie przyznał Lubelski Związek Piłki Nożnej, a patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

W gminie Księżpol działają cztery Kluby Sportowe – Ludowy Zespół Sportowy „Tanew” w Majdanie Starym, Gminny Klub Sportowy „Relax” w Księżpolu, Ludowy Zespół Sportowy „Tarpan” w Korchowie Pierwszym i Klub Sportowy „Rakovia” w Rakówce.

Rozwija się infrastruktura sportowa i rekreacyjna, w gminie Księżpol powstają nowe obiekty sportowe. Dwa lata temu oddane do użytku zostało boisko ze sztuczną nawierzchnią w Majdanie Starym, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko lokalnych klubów sportowych, a nawet klubów pierwszoligowych, czy ekstraklasy, jak młodzieżowa drużyna Cracovii. Na tym boisku trenowali także piłkarze Chełmianki.

Nowa płyta boiska w Majdanie Starym wykonana została ze sztucznej trawy. W ramach przebudowy powstało także oświetlenie oraz profesjonalne bramki i wiaty dla zawodników. W bieżącym roku przy boisku powstaną jeszcze szatanie kontenerowe z zapleczem. Boisko jest nowoczesnym obiektem sportowym, pierwszym tego typu w gminie Księżpol oraz w powiecie biłgorajskim.

Na przebudowę boiska w Majdanie Starym gmina Księżpol otrzymała dofinansowanie ze środków Programu Sportowa Polska w wysokości 1 mln 550 tys. zł, a całkowita wartość zadania to ponad 3 mln zł.

W bieżącym roku powstanie kolejne boisko ze sztuczną nawierzchnią, gdyż gmina Księżpol otrzymała dofinansowanie w wysokości prawie 1,7 mln zł z programu Sportowa Polska – edycja 2023 rok oraz 500 tys. z Ministerstwa Edukacji. W ramach zadania powstanie nowe boisko ze sztuczną trawą przy Szkole Podstawowej w Księżpolu. Prace przy budowie boiska mają zakończyć się do końca 2024 r.

Bardzo potrzebna była także budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Korchowie Pierwszym. Inwestycja kosztowała prawie 4,4 mln zł, w tym dofinansowanie z budżetu państwa ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wyniosło ponad 1,9 mln zł i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 1,5 mln zł.

Za przyznane wyróżnienie chciałbym podziękować działaczom sportowym z gminy Księżpol, bo to dzięki ich społecznej pracy rozwija się sport na terenie naszej gminy – mówił podczas Piłkarskiej Gali Zamojszczyzny wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski. – Dzięki rozwojowi nowoczesnej bazy sportowej nasza gmina jest rozpoznawalna na terenie całego województwa – dodawał. Wspomniał, że to także dzięki mądrym decyzjom radnych Rady Gminy Księżpol, inwestycje w sport mogą być realizowane.

Wyróżnienie wraz z wójtem gminy Księżpol odbierał członek Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Dziura oraz przez LZS „Tanew” Majdan Stary Stanisław Skwarek.