Zapraszamy na Festiwal Tradycji „Tanwiska”

16 czerwca na malowniczej plaży przy moście w Kucłach (gmina Księżpol) odbędzie się Festiwal Tradycji „Tanwiska”. Festiwal odbywa się już po raz trzeci i przyciąga sporo uczestników. Tak samo jak w latach poprzednich podczas festiwalu odbędą się przesłuchania konkursowe młodych wokalistów i instrumentalistów. W Jury tegorocznej edycji konkursu zasiądą znakomici specjaliści z dziedziny muzyki ludowej – Irena Krawiec z zespołu „Jarzębina” z Kocudzy oraz Przemysław Łozowski – muzyk, pedagog, animator kultury, który brał udział w wielu projektach muzycznych związanych z muzyką folkową, tradycyjną i etniczną.
Organizatorzy – Prywatna Szkoła Podstawowa w Biłgoraju oraz Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu, dokładają starań, aby Festiwal był atrakcyjny dla uczestników w różnym wieku. Na miejscu odbywać się będą warsztaty – garncarskie (Roztoczańska Spółdzielnia Garncarska), rzeźbiarskie (artysta – rzeźbiarz Andrzej Jargieło), wyplatania laleczek z sitowia (Danuta Kowal) i wianków (twórczyni ludowa Janina Janda). Warsztaty będą nieodpłatne dla wszystkich chętnych.
Swoje stoiska z produktami regionalnymi szykują także miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich, a strażacy z OSP Rakówka zapraszają na pyszną grochówkę z kuchni polowej.
Po zakończeniu części konkursowej Festiwalu wystąpi zespół Środowiskowego Domu Pomocy w Tarnogrodzie oraz zespół „Za horyzontem” z Zawadki. Wieczorem wszystkie panny i panienki będą mogły uczestniczyć w widowisku sobótkowym i puszczaniu wianków do rzeki. Na zakończenie zaplanowano wspólną zabawę taneczną.
Organizatorzy zapraszają wystawców, rękodzielników, producentów produktów regionalnych do zaprezentowania się podczas Festiwalu „Tanwiska”. Wystawcy organizują stoiska we własnym zakresie (namiot, stół, ławki, dostęp do prądu). Można zgłaszać się telefonicznie (84 687 74 19 wew. 28) lub mailowo gok@ksiezpol.pl.
Wydarzenie Festiwal Tradycji „Tanwiska” dofinansowano z Programu „Działaj lokalnie”.