Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

Szkoła Podstawowa w Rakówce zorganizowała Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego dla chłopców i dziewcząt. W turnieju mogli uczestniczyć uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Księżpol. W zawodach, które odbyły się we wtorek 3 grudnia w Szkole Podstawowej w Rakówce, wzięło udział około 50 zawodniczek i zawodników.

Turniej był rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie wśród dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy klasyfikacji drużynowej z Majdanu Starego aż dziewięciokrotnie stawali na podium. Drugie miejsce przypadło szkole z Księżpola, trzecie zajęła Rakówka, a na czwartym uplasowała się reprezentacja Korchowa.

Indywidualnie w najmłodszej kategorii wiekowej, w której startowali uczniowie klas IV i młodszych, najlepiej wypadł Marcel Myszak ze SP Majdan Stary, który wyprzedził szkolnego kolegę Filipa Harasima i Szymona Narcińskiego ze szkoły w Księżpolu. Zawody dziewcząt wygrała Justyna Mruk z Majdanu Starego przed kolejną reprezentantką tej szkoły Magdaleną Kapką i Martyną Szczerską z Rakówki.

W grupie uczniów klas V – VI zwyciężył Oskar Socha z Księżpola, drugi był Bartłomiej Pyzio z Majdanu Starego, a trzeci Szymon Padiasek z Rakówki. W zawodach dziewcząt najlepiej spisała się Magdalena Mruk z Majdanu Starego, na drugiej pozycji uplasowała się Wiktoria Cap z Korchowa, a na trzeciej Martyna Spustek z Rakówki

Turniej pingpongistów z klas VII – VIII wygrał Maciej Telekało z Księżpola, na drugim stopniu podium stanął Kacper Jarosławiec z Majdanu starego, a na trzecim Mateusz Grabias z Księżpola. Wśród dziewcząt triumfowała Dominika Rybak z Majdanu Starego, druga była jej szkolna koleżanka Patrycja Koperwas, a trzecie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy Marcelina Drozdowska.

Puchary dla najlepszych drużyn i dyplomy dla wyróżniających się uczestników wręczali dyrektor Szkoły Podstawowej w Rakówce Elżbieta Droździel i wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski, który po zakończeniu rywalizacji… rozegrał krótki pojedynek pokazowy z jednym z uczniów. Odważną decyzję, by stanąć po drugiej stronie stołu podjął szóstoklasista z Rakówki Kacper Bielak. Mimo dużych umiejętności i ambicji reprezentanta gospodarzy zwycięzcą okazał się wójt Piskorski, co dla obserwatorów nie było zaskoczeniem, ponieważ w przeszłości był nauczycielem wychowania fizycznego, a obecnie jest aktywnym popularyzatorem aktywnego spędzania czasu.

Wtorkowym zmaganiom towarzyszył kiermasz ciast, przygotowanych przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Rakówce. Sprzedaż lokalnych smakołyków przyniósł dochód sięgający około 800 złotych, co jest wynikiem rekordowym i o kilkaset złotych lepszym od kiermaszów, organizowanych w szkole w poprzednich latach.