Udana promocja w Nałęczowie

22 czerwca Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Księżpol wzięły udział w lubelskiej edycji Festiwalu „Na kulinarnym smaku Polski Wschodniej”, który odbywał się w Nałęczowie.

Panie  z Kół Gospodyń Wiejskich z Zawadki, Rogali, Majdanu Starego i Nowego oraz Nowego i Starego Lipowca gościły w sobotę w Nałęczowie. Na wspólnym stoisku zaprezentowały najlepsze smaki ziemi księżpolskiej – domowy chleb ze smalcem, ogórkiem kiszonym lub marynowanym grzybkiem, pirogi gryczane, ser ze śmietaną i szczypiorkiem, jagodzianki, kapuśniaczki, domowe cista i ciasteczka czy nalewki. Wszystkie potrawy były własnoręcznie przez panie przygotowane oraz ładnie i estetycznie zaprezentowane na wspólnym stoisku.

Festiwal w Nałęczowie był częścią wędrownej imprezy kulinarnej trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. Co roku festiwal gości w innej miejscowości. Tegoroczna lubelska edycja festiwalu miała właśnie miejsce w urokliwym Nałęczowie.
Stoisko z Księżpola znalazło się także w obiektywie TVP 3. Odcinek programu „Polska smakuje – najlepiej w Lubelskiem” zostanie wyemitowany na antenie TVP Lublin.