Zapraszamy na Festiwal Tradycji „Tanwiska”

W Kucłach  12 czerwca odbędzie się pierwszy Festiwal Tradycji „Tanwiska”. To konkurs wokalno-instrumentalny dla dzieci i młodzieży do lat 20. A przypominamy o tym, bo zgłaszać się można tylko do 30 maja. Poniżej najważniejsze informacje i pełny regulamin.
Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu wraz z Prywatną Szkołą Podstawową w Biłgoraju zapraszają do uczestnictwa w Festiwal Tradycji „Tanwiska”! Wydarzenie organizowane jest po raz pierwszy i odbędzie się 12 czerwca 2022 roku w Kucłach (koło Rakówki).
Festiwal Tradycji „Tanwiska” ma charakter konkursu wokalno-instrumentalnego, skierowanego do dzieci i młodzieży do lat 20. Celem wydarzenia jest popularyzacja muzyki ludowej oraz wywodzącej się z folkloru polskiego, a także promowanie tradycji muzycznych związanych ze śpiewem oraz grą na instrumentach, w celu zachowania i przekazywania dziedzictwa kulturowego.
Wydarzenie pozwoli na prezentację oraz tworzenie dorobku młodych artystów, zwiększy zainteresowanie folklorem oraz umożliwi przekazywanie wartości i tradycji regionalnych. Organizatorzy Festiwalu Tradycji „Tanwiska” szczególną rolę przywiązują również do integracji osób niepełnosprawnych, zachęcając instytucje do zgłaszania ich uczestnictwa w Festiwalu.
Festiwal Tradycji „Tanwiska” jest jedynym wydarzeniem o takim charakterze i zasięgu, poruszającym kwestie folkloru i muzyki ludowej w powiecie biłgorajskim. Wydarzenie będzie obfitować w atrakcje związane właśnie kulturą tradycyjną, takie jak: stoiska z kuchnią regionalną, warsztaty rękodzieła tradycyjnego, atrakcje dla dzieci.
Informacja na temat Festiwalu Tradycji „Tanwiska” wzbudza duże zainteresowanie, co nas bardzo cieszy. Jest to szczególne wydarzenie, które z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój młodych artystów oraz urozmaici kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Księżpol. Jest to również impuls do rozwoju turystyki w gminy, gdyż miejsce odbywania się Festiwalu – plaża przy moście w Kucłach – jest wyjątkowe. W dalszym ciągu zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i wzięcia udziału w Festiwalu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 maja. Zapraszamy również podmioty, które chciałyby wesprzeć inicjatywę finansowo, bądź rzeczowo.