Nowe komputery dla biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Księżpolu otrzymała dofinansowanie w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019”. Na nowy sprzęt informatyczny przyznano grant w wysokości 30 tysięcy złotych.

W ramach tegorocznego naboru złożone zostały 883 wnioski, w tym 758 wniosków poprawnych formalnie. Wniosek Gminnej Biblioteki Publicznej w Księżpolu znalazł się wśród 113 wniosków, które zostały rozpatrzone pozytywnie.  Do biblioteki publicznej w Księżpolu i jej filii w Majdanie Starym, Rakówce i Korchowie trafi wkrótce sprzęt za 30 tysięcy złotych. Będą to komputery, tablety, urządzenie wielofunkcyjne i robot edukacyjny.

Celem programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019” jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2019” jest szóstą edycją programu, poprzednie zrealizowano w latach 2012, 2013, 2015, 2016 oraz 2017.