Pieniądze na drogi w Księżpolu

Gmina Księżpol otrzymała środki na przebudowę 540 m ul. Osiedlowej i Modrzewiowej. Wartość inwestycji to 221 tys. 700 zł. Połowa z tej kwoty pochodzić będzie z Funduszu Dróg Samorządowych.

14 maja w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia umów na dofinansowanie zadań ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie zostało udzielone na realizację zadań w zakresie remontów, budowy i przebudowy dróg powiatowych i gminnych.

Wręczenia umów dokonali wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń oraz poseł na Sejm RP Elżbieta Kruk.

Umowy odebrali przedstawiciele 14 powiatów ziemskich z województwa lubelskiego, jednego miasta na prawach powiatu oraz 36 gmin. Łącznie zrealizowane zostaną 53 zadania na kwotę dofinansowania 75 196 825 zł, w wyniku czego powstanie ponad 51 km dróg gminnych oraz 76 km dróg powiatowych.

Wśród samorządów, które otrzymały dofinansowanie na przebudowę dróg lokalnych jest także gmina Księżpol. W ramach tego programu zrealizowana zostanie przebudowa 540 m ul. Osiedlowej i Modrzewiowej w Księżpolu. Wartość inwestycji to 221 tys. 700 zł. Dofinansowanie wynosi 50%, drugą połowę dokłada samorząd.