Sukces Łukasza Skwarka w Ogólnopolskich Przełajowych Biegach Grunwaldzkich

Łukasz Skwarek, uczeń Szkoły Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym, stanął na podium podczas Ogólnopolskich Przełajowych Biegów Grunwaldzkich Pola Grunwaldu 2022.

 

Wielkim sukcesem na polach Grunwaldu zakończył się start zawodnika z gminy Księżpol, Łukasza Skwarka. Uczeń szkoły podstawowej w Majdanie Starym, który trenuje pod opieką Krzysztofa Łuszczaka zdobył III miejsce w biegu na 1500 metrów.

 

Zorganizowane przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, przy współpracy z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, ogólnopolskie biegi przełajowe dla uczniów szkół podstawowych i średnich odbyły się 31 maja 2022 r. Uczestniczyli w nich uczniowie szkół podstawowych i średnich, a także grupa osób niepełnosprawnych, którzy przyjechali z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i podlaskiego. Ogółem w Ogólnopolskich Przełajowych Biegach Grunwaldzkich wzięło udział około 1 400 uczestników.