I Gminny Obóz Narciarski

Prawie 40-osoba grupa uczniów ze szkół podstawowych gminy Księżpol wzięła udział w I Gminnym Obozie Narciarskim „Biała szkoła – KiczeraSki”.

Od 3 do 7 lutego 2020 r. trwał Pierwszy Gminny Obóz Narciarski. Uczniowie trzech szkół podstawowych z terenu gminy Księżpol spędzali ten czas aktywnie. Pomysłodawcą zorganizowania obozu narciarskiego był wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski, zapalony miłośnik jazdy na nartach. Natomiast trudu organizacji obozu podjął się nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym Krzysztof Łuszczak.

Pomysł spędzenia kilku dni w górach spotkał się z entuzjazmem uczniów i rodziców, tym bardziej że oprócz nauki jazdy na nartach, wycieczek i konkursów czas ten stał się okazją do integracji i wzajemnego poznawania się.

Największa 19-osobowa grupa młodych narciarzy była ze Szkoły Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym (opiekun Daniela Węglińska i Krzysztof Łuszczak). W obozie uczestniczyło także dwanaścioro uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Księżpolu (opiekun Iwona Krupczak). Uczyć się jeździć na nartach pojechało też ośmioro uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rakówce (opiekun Paweł Bodek).

Każdy dzień obozu przyniósł nowe wrażenia i atrakcje. Pierwsze dni to zwiedzanie Rymanowa, Muzeum Ropy i Gazu w Bóbrce oraz pobyt na basenie. Kolejne dni były już poświęcone nauce zjeżdżania na nartach. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy. Osoby zaczynające swoją przygodę z narciarstwem szkoliły swoje umiejętności z instruktorem. Grupa średnio zaawansowana zjeżdżała z opiekunami. Była także grupa uczniów, którzy bardzo dobrze radzili sobie na stoku.

Oprócz zjazdów były również konkursy sprawnościowe. Nagrody i puchary ufundowali  wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski  oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Grzegorz Szmołda. Wśród chłopców najlepszy w jeździe slalomem był Mateusz Szmołda z Księżpola, drugie miejsce zajął Dawid Wryszcz ze szkoły w Majdanie Starym, a trzecie wywalczył Michał Pałubski (SP Majdan Stary).

Z kolei wśród dziewczyn najlepiej jazdę slalomem opanowały uczennice Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym. Pierwsze miejsce zajęła Martyna Wróbel, drugie  Oliwia Żerebiec, a trzecie Amelia Rój. Każdy uczestnik obozu otrzymał dyplom pamiątkowy z tytułem „Narciarza zjazdowego”.

Podczas pobytu wybrano wzorowych obozowiczów, którzy otrzymali bony na zakupy w sklepie sportowym w wysokości 100 zł. Wzorową dyscypliną wykazali się: Mateusz Szmołda (SP Księżpol), Robert Bodek (SP Rakówka), Amelia Rój (SP Majdan Stary) i Paweł Kowal (SP Majdan Stary) i Martyna Wróbel (SP Majdan Stary).

Nagrody otrzymali także uczniowie, którzy włożyli najwięcej wysiłku w naukę i poczynili zauważalne postępy. Byli to: Paweł Olcha (SP Księżpol), Mikołaj Margol (SP Rakówka) oraz Klaudia Róg.

Pełni wrażeń, nowych znajomości i doświadczeń, uczestnicy obozu szczęśliwie wrócili do domów. Organizatorzy wyjazdu zapewniają, że ze względu na duże zainteresowanie uczestników za rok odbędzie się jego druga edycja.