„Majówka na starą nutę” w Rogalach

13 maja 2023 r. w Rogalach odbyła się „Majówka na starą nutę”.

 

Nie tak dawno w Rogalach obchodziliśmy jubileusz 5-lecia zespołu „Od-Nowa”, którym niezmiennie kieruje Tadeusz Ździebło. I właśnie to on był pomysłodawcą zorganizowania koncertu, który by nawiązywał do dawnych zabaw tanecznych czy potańcówek na weselach.

Już sam sposób doboru repertuaru był dość innowacyjny. Każdy z występujących zespołów wylosował tytuły piosenek. Były to piosenki jak za dawnych lat – wesołe, skoczne, porywające do tańca.

Zebranych na wstępie powitał gospodarz gminy – wójt Jarosław Piskorski. Nadmieniał on, że w powiecie nie ma takiej drugiej gminy, w której funkcjonuje tak dużo zespołów, a amatorski ruch artystyczny jest na bardzo wysokim poziomie. Życzył on uczestnikom koncertu udanych występów i motywacji do dalszego rozwoju.

Głos zabrał także starosta Powiatu Biłgorajskiego – Andrzej Szarlip, który dołączył się do słów i życzeń wójta. Odczytany był także list od Poseł do Parlamentu Europejskiego Beaty Mazurek.

 

Organizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Księżpol, Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu oraz Zespół Muzyczny „Od-Nowa” z Rogali. Wydarzenie otrzymało dofinansowanie Powiatu Biłgorajskiego.

Na scenie w remizie OSP w Rogalach wystąpiło dziesięć gminnych zespołów oraz zespół „Zamszanki” z gminy Obsza.