Jubileusz 5-lecia zespołu „Od-Nowa” z Rogali

19 listopada 2022 roku zespół obchodził swój jubileusz. Na początku historię zespołu przedstawił kierownik Tadeusz Ździebło. W dalszej części zespół zaprezentował kilkanaście piosenek.
Był także czas na życzenia i gratulacje, które popłynęły m.in. od wójta gminy Księżpol Jarosława Piskorskiego, europosłanki Beaty Mazurek, posłanki Beaty Strałki, Jana Kowala Biłgorajczyka, oraz kolegów i koleżanek z zespołów artystycznych gminy Księżpol.
W dalszej części jubileuszu z krótkim koncertem wystąpił zespół „Za horyzontem” z Zawadki i chór męski „Klucz” z Majdanu Starego. Był także jubileuszowy tort i biesiada.
Zespół muzyczny „OD-NOWA” powstał z inicjatywy mieszkańców miejscowości Rogale. Kierownikiem zespołu jest Tadeusz Ździebło, a funkcję instruktora muzycznego sprawują Janusz Szczur i Mirosław Skwarek.
Zespół rozpoczął swoją działalność w 2017 roku, natomiast zadebiutował w styczniu 2018 roku na Gminnym Koncercie Kolęd i Pastorałek w Zaniach. Od tamtej pory zespół uświetnia swoim barwnym śpiewem każdą imprezę organizowaną na terenie Gminy Księżpol.
Zespół otrzymał wyróżnienia, m.in. na XXIII Festiwalu Pieśni Maryjnej, a swoją działalność prezentował również na arenie powiatowej, występując na Powiatowym Festiwalu Pieśni Ludowej.
Zespół w swoim repertuarze posiada piosenki ludowo-biesiadne, patriotyczne i religijne. Często są to utwory autorskie, które powstają na specjalne okazje.
Współorganizatorami wydarzenia był Wójt Gminy Księżpol, Gminny Ośrodek Kultury w Księżpolu i zespół „Od-Nowa” z Rogali.