Dostosowanie pomieszczeń dla oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym

W  Szkole Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym  podczas wakacji został przeprowadzony gruntowny remont dwóch pomieszczeń w celu dostosowania go  dla oddziału przedszkolnego. Prace obejmowały wydzielenie z jednego pomieszczenia szatni i sanitariatów,  przebudowę ciągów komunikacyjnych: stworzenie bezpośredniego przejścia z sali do szatni, wykonanie instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, położenie gładzi gipsowych we wszystkich pomieszczeniach oraz pomalowanie ścian  i położenie płytek, wymianę podłóg: w sali została zastosowana specjalna wykładzina , w łazienkach i na korytarzu- terakota, położenie glazury w łazience, montaż ceramiki łazienkowej: sedesów, umywalek, brodzika i  podgrzewaczy wody, zamontowanie nowych drzwi z ościeżnicami do sali i łazienki oraz montaż osłon na grzejniki. Sanitariaty i ciągi komunikacyjne zostały dostosowane do wymogów dla osób niepełnosprawnych. Do oddziału przedszkolnego prowadzi osobne wejście, przed którym wykonano podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Dzięki wykonanym pracom  oddział przedszkolny zyskał zupełnie nowy wygląd, wyróżniający się nowoczesnością, piękną kolorystyką zarówno wykończenia, jak i wyposażenia. Poza pracami remontowo-budowlanymi zostało zakupione całkowicie nowe wyposażenie w postaci: szafek, regałów i tablic ściennych.

Koszt remontu wraz z nadzorem  wyniósł 125 549,22 zł brutto, koszt zakupu wyposażenia do nowego oddziału przedszkolnego wyniósł 7 735,05 zł brutto. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Gminy Księżpol.