Gmina Księżpol z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych

Gmina Księżpol znalazła się w gronie samorządów, które otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Symboliczne przekazanie czeków miało miejsce 9 września w Turobinie.

Samorządowcy odebrali symboliczne czeki z kwotami przyznanego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych z rąk Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka. Uroczystość zorganizowana została w poniedziałek, 9 września, w Turobine.

Gmina Księżpol otrzymała dofinansowanie na zadanie „Przebudowa ul.Akacjowej i Zielonej w Księżpolu”. Wartość zadania wynosi 869 073,61 zł, a dofinansowanie stanowi 50 procent (434 536 zł). Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

Według planów Ministerstwa Infrastruktury do 2028 roku z Funduszu Dróg Samorządowych gminy i powiaty w całym kraju mają otrzymać 36 mld zł. W tegorocznej puli jest 6 mld zł, z czego 531,2 mln zł trafi do województwa lubelskiego.