Księżpolskie Betlejem

W niedzielę 15 grudnia plac przy nowym ośrodku kultury był pełny stoisk, chętnie odwiedzanych przez kupujących, a dochód z kiermaszu został przeznaczony na pomoc mieszkańcowi gminy, poszkodowanemu w wypadku.  Ze wstępnych szacunków wynika, że udało się zebrać prawie 10 tysięcy złotych, które zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Marcina Dzido z Księżpola. Za hojność i dobre serca ofiarodawcom dziękował m.in. wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski, który cieszył się, że pomysł wspólnego przeżywania zbliżających się świąt został tak ciepło przyjęty przez mieszkańców, a jego charytatywny charakter przyniósł tak wymierne efekty.

Podczas niedzielnego kiermaszu bożonarodzeniowe ozdoby i lokalne produkty oferowało kilkunastu wystawców, m.in.: Koła Gospodyń Wiejskich (z Korchowa Drugiego, Nowego Lipowca i Kulasz, Księżpola, swój wkład miał także Majdan Stary i Wólka Biska z sąsiedniej gminy Biszcza) oraz Kluby Seniora (z Księżpola, Rakówki, Korchowa i Starego Lipowca). Swoje stoiska miały również – Piekarnia Spustek z Księżpola, Centrum Turystyki Wiejskiej „Alicja” z Glin, mieszkańcy Budzynia i „Przyjaciele Marcina” oraz zespoły „Plejada” i „Konwalia” z Księżpola.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także akcja „Książka za jeden uśmiech”, którą zorganizowała miejscowa biblioteka publiczna oraz żywa szopka, którą najchętniej odwiedzali najmłodsi goście.

Przedświątecznym zakupom towarzyszyły dźwięki kolęd, pastorałek i innych utworów, nawiązujących do zbliżających się świąt. Na plenerowej scenie wykonywali je uczniowie szkół podstawowych z Księżpola, Majdanu Starego, Korchowa Drugiego i Rakówki, zespoły folklorystyczne „Konwalia” z Księzpola, „Piano” z Korchowa, „Za horyzontem” z Zawadki, „Majdanianki” i Chór Męski „Klucz” z Majdanu Starego, dzieci z Budzynia oraz grupa „”Harmonia” z Łukowej i uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej z Biłgoraja.