Pieniądze na sprzęt dla OSP

Cztery jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Księżpol otrzyma potrzebny sprzęt. Zakup wyposażenia będzie możliwy dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Podpisanie umowy o dofinansowanie  miało miejsce podczas Dożynek Gminno – Parafialnych w Zaniach, które odbyły się 18 sierpnia. Podpisy pod dokumentem, na mocy którego 30 tysięcy złotych trafi do strażaków z gminy Księżpol, złożył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski oraz Wójt Gminy Księżpol Jarosław Piskorski.

SONY DSC

Na mocy podpisanego dokumentu jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Księżpola, Rogali, Majdanu Starego i Rakówki otrzymają bardzo potrzebny sprzęt, który zostanie wykorzystany podczas akcji gaśniczych oraz przy ratowaniu osób przy wypadkach komunikacyjnych. Będą to węże, prądownice, rozdzielacze, butle do aparatów, bosaki i nożyce dialektyczne, piły do szyb i mostki przejazdowe. Strażacy otrzymają także torby medyczne, nosze, deski i szyny oraz latarki, wentylatory, lizaki świetlne i radiotelefony.

Sprzęt wkrótce trafi do strażaków.