Realizacja bieżących inwestycji w gminie Księżpol

Plany inwestycyjne, które w tym roku zaplanowano na rekordowym poziomie 23 mln złotych, w szybkim tempie wcielają się w życie. Trwają prace przy budowie chodników, remontach remiz i gminnych budynków, budowie dróg. Część inwestycji już została zakończona.

Zakończona została już budowa przebudowa drogi gminnej w Nowym Lipowcu. Zadanie to jest współfinansowane z funduszy europejskich w ramach programu PROW. Przebudowa odcinka drogi na długości 604 metrów kosztowała 559 tysięcy złotych.

Kolejnym ważnym zadaniem jest termomodernizacja kilku budynków użyteczności publicznej. W trakcie termomodernizacji jest budynek remizy OSP w Księżpolu, zakończone już docieplenie budynku remizy OSP w Majdanie Starym i budynku gminnego w Majdanie Nowym.

 

W bieżącym roku została już dokończona budowa chodnika w pasie drogi powiatowej w Markowiczach. Powstał chodnik o długości 103 metrów za kwotę 63 tys. zł. Także w Rogalach wybudowane będzie 139 metrów ścieżki dla pieszych za kwotę 72 tys. zł.

 

Trwa także modernizacja drogi gminnej w miejscowości Stare Króle oraz ulicy Nadrzecznej w Księżpolu. Prace będą kosztować ponad 2 mln 300 tys. zł.

Ruszyła także długo wyczekiwana przez mieszkańców budowa drogi „za kościołem” w Majdanie Starym. Przebudowa drogi ma kosztować 1 mln 142 tys. zł.

 

W planach na ten rok jest także modernizacja sieci wodociągowych na terenie gminy, budowa ogólnodostępnego terenu rekreacyjnego w Płusach i budowa pierwszego etapu sieci kanalizacyjnej w Majdanie Nowym i części Majdanu Starego.