Realizacja bieżących inwestycji

W Księżpolu rozpoczęła się budowa chodnika w ciągu ulicy Nadrzecznej. Planowane jest także położenie nowej nawierzchni na tej drodze. To długo wyczekiwana inwestycja, gdyż ulica znajduje się w centrum miejscowości i chodnik bardzo usprawni poruszanie się pieszych i zwiększy ich bezpieczeństwo.

To nie jedyna inwestycja związana z infrastrukturą drogową w Księżpolu. Zakończony został już remont ulic Łąkowej i Krótkiej w tej miejscowości.

Na etapie realizacji jest projekt zagospodarowania placu przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu. Mają tu powstać alejki dla pieszych, oświetlenie, nasadzenia drzew oraz ławki i kosze. Stanie tu także witacz 3D z napisem „Księżpol”. W planach jest także odnowienie elewacji budynku Urzędu Gminy i remizy strażackiej w Księżpolu, podobnie jak i budynku byłej poczty w Majdanie Nowym i budynku remizy OSP w Majdanie Starym.

To nie koniec dobrych wiadomości. Samorząd otrzymał 8 mln 70 tys. zł na budowę pięciu odcinków dróg. Będzie to odcinek drogi Kucły – Kulasze, łącznik w Zawadce, ulica Nadrzeczna w Księżpolu, droga za kościołem w Majdanie Starym i droga w Starych Królach. W toku projektowania są kolejne odcinki dróg wewnętrznych w Przymiarkach Górnych, Księżpolu, Borkach oraz łącznik Zynie – Markowicze w Zagaciach. Złożony został też wniosek o dofinansowanie budowy odcinka drogi w Nowym Lipowcu.

Swoje oblicze zmieniają także inne miejscowości gminy Księżpol. Skończona została modernizacja budynku remizy OSP w Korchowie Pierwszym. Przy budynku powstała altana, a plac przy remizie został uprzątnięty i wstępnie zagospodarowany.

W budowie jest boisko ze sztuczną nawierzchnią w Majdanie Starym. Zakończenie inwestycji jest planowane jesienią bieżącego roku.

W najbliższym czasie oddana będzie do użytku długo wyczekiwana droga Korchów – Chmielek. Zadanie to realizowane było wspólnie z samorządem Powiatu Biłgorajskiego. Zakończyła się budowa świetlicy wiejskiej w Budzyniu, a kolejna świetlica – w Borkach – jest w trakcie budowy. Zagospodarowane zostało także otoczenie przy remizie OSP w Płusach. Wybudowana została tu altana, gdyż już 21 sierpnia miejscowość ta będzie gospodarzem gminnych dożynek.

W Korchowie Drugim plac przy remizie został zagospodarowany i ogrodzony, a w samym budynku powstaje dwie nowe łazienki.

W bieżącym roku zostanie wybudowany także plac zabaw i odcinek drogi wewnętrznej w miejscowości Majdan Nowy.